Sme zariadenie sociálnych služieb hotelového typu v zdravom prostredí Vysokých Tatier, v podtatranskej obci Štrba. Dom seniorov Tatranská Štrba*** predstavuje nadštandardné zariadenie pre seniorov - domov dôchodcov a prvotriedne zariadenie opatrovateľskej služby. Ak hľadáte unikátne zariadeniepre dlhodobý i krátkodobý pobyt v komfortných 1-lôžkových a 2-lôžkových izbách, tak Dom seniorov Tatranská Štrba*** je tým správnym miesto pre vás a vašich blízkych.

„Náš domov dôchodcov a zariadenie opatrovateľskej služby vzniklo v roku 2015 a už od začiatku sme sa snažili nastaviť si veľmi vysoké štandardy na kvalitu ponúkaných služieb. Ideme si za svojim cieľom od nášho prvého klienta. Chceme byť dynamickými priekopníkmi v oblasti opatrovateľskej a ošetrovateľskej starostlivosti, ktorí vytvoria skvelé miesto na život pod Tatrami. Pracujeme s individuálnym ľudským záujmom, na princípoch moderného zdravotníctva a ošetrovateľstva a s úprimnou láskou k šedinám.“
Ing. Tomáš Hyben, PhD., riaditeľ Domu seniorov Tatranská Štrba***

 

Naša filozofia

Filozofia nášho zariadenia pre seniorov - domova dôchodcov a zariadenia opatrovateľskej služby – je postavená na kvalite života a na garancii komplexnej starostlivosti o zdravie. Prioritou každodennej opatrovateľskej a ošetrovateľskej starostlivosti u nás je zabezpečenie vysokej kvality života pre aktívnych seniorov, ako aj pre ľudí odkázaných na stálu opatrovateľskú pomoc.

Dom seniorov Tatranská Štrba*** má za cieľ podať pomocnú ruku tým, ktorí chcú žiť radostnú  starobu pod Vysokými Tatrami, v nádhernom prostredí obce Štrba. Víziou zariadenia je stať sa prvou možnosťou pre spokojný a plnohodnotný život aj v čase odkázanosti na odbornú starostlivosť a poskytnúť komplexné služby najvyššej kvality. V rámci vízie je našim spoločným úsilím uspokojovať potreby našich klientov vďaka odbornému a ľudskému prístupu.

Sme zanietený tím s odhodlaním zlepšovať sa. Členov tímov spájajú spoločné hodnoty.

Byť nablízku

Zlepšovať zdravie

Lepšie rozumieť

Vytvárať domov

Myslieť pokrokovo

 

 

Lokalita

Vysoké Tatry sú významnými klimatickými kúpeľmi už desiatky rokov. Klimatoterapia je obľúbená, svetovo uznávaná forma liečby, ktorá využíva liečivé faktory čistého ovzdušia. Blahodárne účinky má tunajšie vysokohorské prostredie nielen na alergikov, astmatikov a ľudí s dýchacími ťažkosťami, ale aj na ľudí s optimálnym zdravím v rámci udržiavania kondície a kvality života.

Štrba je bránou do najpopulárnejšej turistickej oblasti a najvyššie položenej časti obce – Štrbské Pleso. Sme hrdí na jedinečnú podtatranskú lokalitu, ktorá zlepšuje našim seniorom a klientom zdravie a kvalitu života.

Vyššia poloha a krásne výhľady, ktoré prebúdzajú zmysly.

Znížená tenzia kyslíka, ktorá aktivizuje dýchací systém.

Intenzívnejšie slnečné svetlo, ktoré má na organizmus tonizujúci účinok.

Teplotný rozdiel medzi dňom a nocou, ktorý stimuluje termoregulačný systém.

Pokojné prostredie bez nežiaducich vzruchov, ktoré podporuje psychickú pohodu.

 

Naše ocenenia

Kvalitu našej práce ocenila aj odborná verejnosť udelením prestížnych ocenení:

Kontaktujte nás / Dohodnúť stretnutie